Miután a miniszterjelöltek megkapták kinevezésüket a köztársasági elnöktől, a Parlamentben ünnepélyes keretek között letették a miniszteri esküt az új kormány tagjai. Magyar Péter miniszterelnök vezetésével az új kabinet azonnal megkezdte a munkát. A Külügyminisztérium vezetését Orbán Anita vette át, aki egyben a kormány miniszterelnök-helyettesi posztját is betölti.
Kép forrása: mti.hu